Звіробій

0
105
Зверобой
Зверобой

Немає жодного народного цілителя, який не використовував би звіробій звичайний. Немає, мабуть, й оселі, де б не зна­йшовся хоч пучечок золотавих квіток цієї рослини. Народна мудрість визнає звіробій засобом від дев’яноста дев’яти болячок. Як без борошна не можна випікати хліб, так без звіробою неможливо лікувати багато різних недуг.
Справді чимало людей знає, що звіробій звичайний має сильну бактерицидну дію, застосовується як в’яжучий, протиза­пальний, ранозаживлюючий засіб. Таке широке використання забезпечив йому унікальний хімічний склад.
Як ліки п’ють звіробій при хворобах травного тракту, оскільки він зменшує спазми кишок і жовчних шляхів, нор­малізує роботу шлункових залоз, розширює кровоносні судини, посилює кровообіг, справляє протизапальну дію на слизові обо­лонки травного тракту, а також в’яжучу та бактеріостатичну дію.
Лікують звіробоєм нирково-кам’яну хворобу, гострий та хронічний пієлонефрити, цистити, розлади нервової системи, нейродистонію, мігрені. Застосовують його від глистів- гостриків. За деякими припущеннями, впливає звіробій і на біо­хімічні процеси в уражених злоякісними пухлинами органах.
Удома готують настої для внутрішнього вживання. Як радить Ф. І. Мамчур, на одну склянку окропу потрібно взяти столову ложку квіток і листків рослини, настоювати 10 хвилин. Пити треба по дві склянки настою протягом дня після їжі. Зазначається: лікування має бути тривалим.
Крім настоїв, п’ють у домашніх умовах чаї — як з лікувальною метою, для профілактики, так і просто «для душі». Чай із звіробою дуже приємний на смак, колір, запах. Хіба ж втримаєшся від склянки-другої такого духмяного напою після роботи або десь на дачі чи в сауні, щоб зняти втому, нервове перенапруження! Не завадить він і людям, які страждають від безсоння.
Мабуть, усе це разом узяте і спонукає прихильників чаю із звіробою здійснювати походи за цією рослиною. Останнім ча­сом в газетах можна прочитати, що чайна промисловість, лісгоспи, навіть кооперативи почали випуск чаїв та напоїв, до складу яких входить і звіробій.
Все було б, як кажуть, добре, якби при цьому сповіщалося, кому саме цей напій рекомендований. Особливо турбує звіробій, що нині щедро розквітнув. Адже куди не кинеш оком — усюди стирчаки від рослини. Куди ж така сила-силен- на звіробою йде — на ті 99 хвороб, чи на чаї?
Сьогодні фактично ніхто не знає напевно, як лікувати звіробоєм, кому і скільки потрібно пити цього чаю. Всьому, що написано про цю рослину, треба, звичайно, вірити, та не за­вадить і перевірити, бо ефект може бути різним, а то й зовсім несподіваним.
Перевіркою звіробою звичайного, точніше його якостей, ми серйозно зайнялися понад двадцять років тому.