як вибрати узд для дітей

3-2
Останнім часом практика застосування інгаляторів в домашніх умовах набирає обертів. Придбати прилад можна в будь-якій аптеці. Представлений широкий асортимент, розкид цін, звичайно, також великий. Зорієнтуватися на місці складно, до того ж продавці зазвичай самі мають поверхневими знаннями про інгаляторах. Як вибрати інгалятор для дітей? Або все-таки небулайзер? Хочу спочатку порадиди узи для детей Днепропетровск.

Інгалятор – зручний і ефективний прилад для лікування захворювань органів дихання. Він незамінний для часто хворіючих дітей (особливо в період адаптації до дитячого саду), дітей, схильних до стенозным нападів, хворих бронхіальною астмою, хронічними захворюваннями дихальної системи.

В чому різниця?

Інгалятор – це пристрій, який доставляє ліки в організм шляхом вдихання через рот або носову порожнини. Таким чином, воно потрапляє в дихальні шляхи, осідають у легенях, бронхах, тим самим досягаючи безпосереднього вогнища інфекції. У свою чергу інгалятори мають дві підгрупи: парові (вдихання паркого лікарського препарату) і небулайзери (вдихання аерозолю, що складається з мікрочастинок ліки). Парові інгалятори успішно застосовуються в фітотерапії (вдихання пари ефірних масел, настоїв трав), а ось небулайзери мають можливість доставляти в наш організм мікрочастинки ліки, прискорюючи лікувальну дію. В основному в аптеках представлено два види небулайзерів: компресорні і ультразвукові.

Компресорний небулайзер – формує аерозоль за допомогою компресора, який подає потужний потік повітря через малий отвір в камері з лікарським препаратом. Єдиний недолік компресорного небулайзера в тому, що він дуже галасливий і громіздкий. При цьому моделі різних компаній можуть відрізнятися бути більш легкими, менш гучними. Незрівнянним плюсом компресорного небулайзера є те, що це універсальний прилад, що дозволяє застосовувати практично будь-які ліки. Тому якщо в будинку є хворі на бронхіальну астму, муковісцидоз та іншими важкими захворюваннями дихальної системи, ваш вибір повинен лягти компресорний небулайзер.

Ультразвуковий небулайзер – перетворює ліки в аерозоль за допомогою впливу на нього ультразвуку. Шумові ефекти відсутні, такий небулайзер легкий і компактний – можна брати з собою в поїздки, на дачу. Але перелік ліків, дозволених до застосування в ньому обмежений. Зокрема, ультразвук нейтралізує дію гормональних і антибактеріальних препаратів.

Існує думка, що для малюків краще придбати ультразвукової небулайзер, щоб не лякати їх гучним звуком, який видає компресорний аналог. Насправді, звук не такий вже різкий і лякаючий. Звичайно, почувши роботу інгалятора вперше, малюк заволнуется, але мамі під силу заспокоїти його, адаптувати до незнайомого предмета і надалі дитина буде спокійно сприймати роботу приладу.

А от змусити дитину прийняти процедуру інгаляції буває складно. На допомогу приходять розмови, вмовляння, і , звичайно, мультфільми. Можете подаруйте малюкові пісочний годинник! Нехай перевертає їх самостійно, коли пісок перейде з одного відділення до іншого.

Для небулайзера важлива дисперсоность вырабатывемого аерозолю, тобто величина микрочастичек, які здатний генерувати прилад. Мамам здається, що чим менші частинки – тим краще. Проте оптимальним буде розмір від 2 до 5 мікрон. Більш дрібні частинки видихаються назад або швидко всмоктуються, не забезпечуючи при цьому лікувального ефекту.

Від мала до велика

При всій схожості роботи ультразвукових і компресорних інгаляторів різних виробників, розкид цін на них дуже широкий. У середньому інгалятор коштує 3-3,5 тисячі рублів. Але є прилади і за 1,5 тисячі, і за 7, 30 тисяч. Звідки така різниця в ціні? Припустимо, ви вибираєте автомобіль. Модель в найпростішій комплектації буде коштувати 500 тисяч рублів. Додамо сюди подушки безпеки, підігрів сидінь, кондиціонер — машина подорожчала більш ніж на 100 тисяч. Те ж саме і з небулайзером. Подорожчання приладу сприяють:

наявність дитячої та дорослої масок,
насадки для носа,
дизайн, що привертає увагу дитини,
здатність інгалятора припиняти подачу аерозолю при видиху,
генерувати мікрочастинки різного розміру,
полегшений, менш галасливий варіант,
можливість працювати на акумуляторах,
величина залишкового обсягу ліки.
При виборі інгалятора орієнтуйтеся на мети придбання. Для дитини-астматика, наприклад, важливим критерієм є величина залишкового обсягу ліки. Справа в тому, що інгалятори не можуть переробити препарат на 100% і залишають хоч малу, але частина в резервуарі. Чим менше ця частина по закінченню процедури — тим легше контролювати дозування препарату. Ще одним важливим властивістю небулайзера буде можливість припинення подачі аерозолю під час видиху, таким чином, ліки буде потрапляти в організм, а не летіти в повітря.

Підсумки

Отже, невеличка пам’ятка для тих, хто йде вибирати інгалятор.

Компресійний – універсальний, майже для всіх видів ліків. Якщо в будинку є дитина з серйозним захворюванням, то тільки компресійний інгалятор.
Ультразвуковий легкий і безшумний. Ідеальний дачний варіант. Але підходить не для всіх типів ліків.
Дисперсність виробляється аерозолю повинна бути не менше 2 мікрон, інакше ліки не подіють. Існують інгалятори з можливістю регулювати розмір лікарських частинок.
Небулайзери з регулюванням подачі аерозолю під час видиху ефективніше, так як ліки не губиться в повітрі.
Чим менше величина залишкового обсягу ліки – тим краще.
Рекомендації про те, як вибрати інгалятор дуже важливі. Тільки з їх допомогою ви підберете саме те, що зробить ваше життя здоровою.