Як вибрати стерилізатор

Початківці майстра манікюру не завжди знають для чого потрібен стерилізатор для манікюрних інструментів, який вибрати і чим вони відрізняються один від одного. Це пристрій необхідно для дотримання гігієнічних і санітарних норм. Якщо ви працюєте з багатьма клієнтами в салоні, або на дому, то воно повинно бути обов’язково.хочу запропонувати купити медицинское оборудование

Звичайно стерилізатори в салонах краси відрізняються від домашніх. Але завдання у них одна: очистити і знезаразити манікюрні інструменти від мікробів, бактерій і вірусів. Є два види стерилізації: електрична і хімічна. Яка краще, вирішувати вам.

Електрична – це очищення інструментів при електричному приладі з ультрафіолетових, інфрачервоних і іншими типами випромінювань.

стерилізатор для манікюрних інструментів (2)

Хімічна – це рідкі засоби, які повністю знезаражують поверхню. Її найчастіше застосовують в домашніх умовах.

Розглянемо різні види стерилізаторів для манікюру та їх відмінності один від одного.
Ультрафіолетовий
Ультразвуковий
Гласперленовый стерилізатор
Кварцовий
Автоклав
Сухожаровый
Ультрафіолетовий

Ультрафіолетовий стерилізатор впливає на манікюрні інструменти ультрафіолетом.

Це досить потужний метод знезараження, вбиває патогенні організми. При цьому якість інструментарію залишається колишнім. Істотний недолік такого методу – процедура займає не менше двадцяти хвилин. Під час обробки прилади потрібно перевертати щипцями, щоб УФ-промені потрапили на всю поверхню. Такий метод скрутний для пристроїв нестандартної форми. Так що такий прилад краще використовувати як доповнення до основного методу знезараження. Крім того, ультрафіолет не може знищити вірус Сніду та вірусного гепатиту, що теж потрібно враховувати.

стерилізатор для манікюрних інструментів (4)

Сухожар – жарову шафу для стерилізації

В сухожаровій пристрої інструменти піддаються потужному теплового впливу.

Температура в ньому більше двохсот градусів, що вбиває всі патогенні мікроорганізми. Обробку в сухожаровій шафі витримують далеко не всі матеріали. Деякі помітно втрачають якості, затупляются. Всі пристосування для манікюру потрібно розкласти і помістити на решітки, застелені спеціальної жаростійкою папером. Очищення в сухожаровій шафі триває від 30 хвилин до декількох годин, тому будьте готові до тривалого очікування.

Автоклав

Автоклав – це великогабаритне пристрій, яке виконує функцію знезараження не тільки жаром, але і перегрітою парою. Тому інструменти повинні бути виготовлені з жароміцної сталі для збереження форми і гостроти. Обробка триває від півгодини до двох. Автоклав зазвичай використовують в косметичних салонах т. к. він досить громіздкий і дорогий.

Кульковий, гласперленовый або кварцовий

стерилізатор для манікюрних інструментів (6)

Гласперленовый стерилізатор або кульковий (його ще називають кварцовим) – це невеликий пристрій, з кварцовими кульками. Кульки відмінно переносять високі температури (понад 250 градусів). Кварцовий стерилізатор ергономічний, споживає мало електроенергії. Підходить для домашнього використання і для невеликих манікюрних салонів. Очищає кульковий стерилізатор, тільки зовнішню частину інструменту, але робить це швидко та якісно. Всі етапи стерилізації займають півхвилини.

Ультразвукові

Ультразвуковий стерилізатор містить спеціальний рідкий склад, який під впливом ультразвукових вібрацій випромінює хвилі, вони знищують віруси та мікроби. Ці пристрої зовсім невеликі за розміром, дуже зручні і недорогі. У них легко очистити пилки, ножиці, пушери та інші дрібниці. Важлива перевага, ультразвук дозволяє знезаражувати не тільки метал, але і пластик. Рідке речовина повністю очищає поверхні будь-якої форми, від зовнішніх забруднень і бактерій. Але вона безсила проти вірусів.

стерилізатор для манікюрних інструментів (5)

Що вибрати?
Яке ж пристрій краще і якісніше? Автоклав, УФ або гласперленовые кульки? Вибирайте, виходячи з ваших потреб і переваг.

Сухожар або автоклав, що майже одне і теж, добре знезаражують інструменти з жароміцної сталі, але не підходять для пластику і м’якого металу. Ще один мінус – громіздкі і дорогі.
Ультразвуковий стерилізатор – недорогий, компактний. Прекрасно підійде для тих, хто працює вдома. Підходить як додатковий пристрій до хімічного знезараження.
УФ прилад ефективно бореться з патогенними мікроорганізмами, але не дуже компактний. Крім того, УФ очищення займає чимало часу.
Гласперленовый стерилізатор швидко знищує всі шкідливі мікроорганізми. Але в ньому інструменти швидко затуплюються, що веде до витрат на заточку або купівлю нових речей.
Кожен майстер сам вирішує який пристрій краще підійде для очищення манікюрного приладдя. Якість очищення залежить багато в чому від типу пристрою, дотримання часу знезараження і кількості інструментів. Якщо ви власник салону краси, краще мати декілька пристроїв різного виду для самої якісної дезінфекції.