Сервисный центр по ремонту техники Apple

2-23-2017

телефонФраза «ремонт своїми силами» в голові більшості людей асоціюється або з ремонтом у квартирі або будинку, або з нескладними операціями по обслуговуванню автомобіля. Але коли мова заходить про ремонт мобільного телефону – багато хто вважає, що це робота тільки для фахівця високої кваліфікації. В цілому вони, звичайно, мали рацію – чим вища кваліфікація ремонтника, тим більше шансів отримати назад справний апарат, а не спотворені шматки пластмаси, металу і склотекстоліти. Однак висококласні фахівці вимагають за свою працю винагороди, що відповідає їх кваліфікації, і при ремонті недорогих або не нових телефонів, вартість ремонту в майстерні може перевищити вартість покупки аналогічного телефону, але в справному стані. Хочу порекомендувати service-iphone.com.ua

Що ж робити в цьому випадку? Звичайно, можна ризикнути і віддати телефон в дрібну майстерню або приватнику, але хто при цьому дасть гарантію на виконану роботу? А не доламають при цьому телефон? А не трапитися при цьому витоку особистих даних з телефону? Заздалегідь, відповісти на ці питання неможливо, так як серед приватників є дуже хороші спеціалісти, а є справжні халтурники і люди дуже низької кваліфікації. Що ж робити?

Один з варіантів відповіді винесене у заголовок статті. Так можна спробувати полагодити телефон самому. Природно, що далеко не всякий ремонт по силам користувачеві без навичок професійного ремонтника, а будь-які операції пов’язані серйозним ремонтом слід довірити професіоналу. Однак більшості людей, які вміють тримати в руках викрутку, цілком по силам успішно впоратися з найпростішим механічним ремонтом – заміною корпуса, дисплея, динаміка і гнучкого шлейфа з’єднує між собою частини телефонів «рухливих» форм-факторах (розкладушка, слайдер, ротатор). Адже саме на ці несправності припадає близько половини всіх апаратних ремонтів. Під апаратним ремонтом, зазвичай розуміють ремонтні операції, пов’язані з втручанням у технічні (апаратні) засоби телефону.

Перш ніж продовжити міркування на тему ремонту своїми силами хочу попередити – діагностика неявних несправностей і виконання серйозного ремонту без відповідних знань може остаточно вивести телефон з ладу, зробивши його неремонтопридатних з технічних або економічних причин. Підкреслюю, у статті йдеться лише про самостійне виконання найпростішого механічного ремонту, не потребує якогось спеціального обладнання чи навичок. При цьому несправність повинна бути явно виражена, наприклад, потертий/зламаний корпус або розбитий дисплей.

До виконання будь-яких ремонтних робіт слід прорахувати їх доцільність, для чого необхідно:

Выснить середню вартість ремонтованого телефону на вторинному ринку. При цьому слід прицінюватися до апаратів в хорошому стані та повній комплектації;

Обчислити загальні витрати на придбання обладнання необхідного для самостійного ремонту (в даному випадку набір викруток і пристосування для розкриття телефону), необхідних запчастин і вартості їх доставки;

З’ясувати вартість виконання подібних робіт в майстерні/сервісному центрі, що має хорошу репутацію.

Ремонт телефону

Виконання ремонту власними силами доцільно лише в тому випадку, якщо загальна вартість ремонту своїми силами:

Не перевищує 60-80% від витрат на покупку справного телефону тієї ж моделі (у цьому випадку ремонт взагалі не доцільний);

Не перевищує ті ж 60-80% від вартості виконання даних робіт в майстерні з хорошою репутацією (в цьому випадку, виконання робіт краще довірити професіоналам).

Підкреслюю самостійне виконання ремонту дорогих телефонів, без відповідних навичок – заняття вельми ризикована, тому його краще довірити професіоналам.

Отже, після виконання всіх розрахунків, зважування аргументів за і проти, виявилося, що самостійний ремонт доцільний. Що для цього необхідно? Три речі: обладнання, запчастини і акуратність. Якщо з останнім пунктом все зрозуміло, то де ж взяти перші дві? Жителям великих міст у цьому плані простіше – напевно є магазини або майстерні, які здійснюють продаж запчастин для мобільних телефонів приватним особам. А що ж робити тим, хто проживає в невеликих містечках і селах, віддалених від великих міст? Відповідь напрошується сам собою – замовити через Інтернет. До речі, і жителі мегаполісів, також можуть використовувати ціни інтернет-магазинів для визначення загальної вартості ремонту і оцінки ступеня дорожнечі того чи іншого магазину.

Природно, як і скрізь, де правлять бал закони ринку і вільної конкуренції, ціна одних і тих же комплектуючих в різних магазинах, може відрізнятися, причому розкид може бути дуже значним. Причин цьому дві – різні торгові націнки і якість запчастин. Хоча в даному контексті слово «якість» вживати не зовсім коректно, правильніше було б сказати «оригінальність». Трохи поясню – запчастини для мобільних телефонів за якістю і місцем виготовлення можуть бути розділені на кілька категорій:

Original – фірмові запчастини від виробника мобільного телефону. Повні аналоги тих, які встановлюють на заводі в нові телефони;

High Copy – високоякісна копія, настільки близька до оригіналу, що їх відрізнити практично неможливо;

Class A – якісна копія – трохи гірше оригіналу;

Class B або взагалі без яких-небудь додаткових позначень – посередня копія оригінальних запчастин. За якістю може значно поступатися оригіналу.

Capability – сумісна запасна частина. Рівень якості може бути нестабільний.