Лікувальні чаї

0
321
Лечебные чаи
Лечебные чаи

Немає дня, коли б ми не пили чай. А чи знаємо ми, що являють собою чаї? Особливо з домішками лікарських рослин? Кому вони показані, а кому ні?
Наприклад, навіщо до чудового індійського, грузинського чаю додавати звіробій? Адже відомо, що в листі чаю дубильних речовин 35 процентів, а додавати дубильні речовини звіробоюзайве, що ефірна олія чаю містить понад 500 хімічних сполук, які й створюють «букет».
Розумні люди ще за три тисячі років до нашої ери знали про це й, нічого не додаючи, використовували його цілющі
властивості у вигляді смачного гарячого напою, який тамує головний біль, відганяє сон, збуджує нервову систему, знімає почуття втоми, поліпшує травлення.

Чи не тому існує стара як світ приказка у народів, що знають властивості чаю: «Чай не п’єшде здоров’я берешІ це справедливо, адже чай підвищує тонус організму, стимулює розумову та фізичну діяльність.

Давні народні спостереження свідчать, що гарячий чайний напій діє як лікувальний засіб при отруєнні опіумом, при алкогольних отруєннях.

Це щодо спостережень. А тепер ми знаємо і хімічний склад чаю. Крім дубильних речовин і ефірної олії, є ще в чаї кофеїн, теофілін, теобромін та інші алкалоїдидо п’яти процентів; флавоноїди, аскорбінова кислота, вітаміни В1, В2, К1 , Р, РР, мінеральні солі. Це далеко не повний перелік речовин. І все це так розумно поєднала природа, що людині немає потреби щось додавати.

Дивуєшся, чому у всіх областях нашої України, куди потрапляє чай, кооперативи, лісгоспи, лісгоспзаги і навіть фабрики додають до чаю рослинну сировину. В основному лікарські рослини.

Наприклад, Делятинська харчосмакова фабрика (ІваноФранківської області) додає листя суниці, материнку і звіробій. Адже тоді треба було б написати, що цей чай чоловікам протипоказаний, оскільки звіробій і материнка негативно впливають на гормональну, статеву систему чоловіків, тобто при тривалому вживанні чаю з цих рослин чоловіки стають імпотентами, про що свідчать практичні спостереження народних лікарів і самих чоловіків.

Якщо ж цей чай рекомендовано жінкам, то потрібно зменшити дозу звіробою, щоб запобігти росту волосся на обличчі.

Поряд із чаями з доповнювачами з’явилось багато різних чаїв рослинного походження, знову ж таки, в основному з лікарських рослин. А лікарські рослинице ті ж ліки, яких вживати в необмеженій кількості й просто так, не можна, щоб потім не шукати більш серйозних ліків для лікування придбаної недуги.

Отже, випускаючи такі чаї, треба писати точне призначення, кому показаний певний склад, а для кого шкідливий, або ж зовсім припинити нав’язувати повсякденно, без дозування лікарські чаї.

Чи не краще було б залишити чаї без домішок, а збори з лікарських рослинлікувальними засобами? Те ж саме робиться нині і з напоями та іншими харчовими продуктами.

Ось чому хочемо сказати: будьте обережні з тими «трав’яними букетами» чаїв, які ви не знаєте. Прислухайтесь до реакції свого організму на вживання таких лікувальних напоїв.

І хоча б уникайте регулярності вживання чаїв з доповнювачами.
А звичайний чайпийте на здоров’я. Кажуть, що він повинен завжди бути як поцілуноксвіжий, гарячий, міцний і солодкий. Тоді й користі, й хорошого настрою буде до¬статньо.
Наші предки на Україні знали безліч лікувальних чаїв, для чого використовували майже все, що було в природі й на го¬роді. Гілочки малини заварювали і пили від подагри, бо такий чай налагоджує уратний обмін. Гілки та листя смородини корисні при ексудативному діатезі. Гілочки сливи тонізують кишечник, а гілки груші покращують обмінні процеси в організмі, особливо сольові. (Порізані гілки клали в чайник і варили протягом години).

Варили чаї із м’ятидля зниження кислотності шлунка, з бузинипотогінні, протипростудні, пом’якшуючі, від¬харкувальні. Але кожен чай мав своє призначення і період ча¬су, коли його вживали. Наприклад, три тижні, десять днів.
Чай із звіробоєм чоловікам можна пити сім днів на рік, бо восьмий день вже не на користь, а на шкоду для здоров’я.
Про все це треба знати, щоб не вдатися до антилікування.