Лікар- репродуктолог. Що і як лікує спеціаліст


Репродуктологія – це розділ медицини, який займається вивченням і усуненням проблем репродуктивної системи як чоловіків, так і жінок. Крім лікування такого роду патологічних розладів, репродуктологія займається розробкою заходів профілактики патологічних процесів у репродуктивній системі.Пропоную http://ivfclinic.com.ua/

ХТО ТАКИЙ РЕПРОДУКТОЛОГ?

Лікар-репродуктолог — це медичний фахівець, який займається проблемами безпліддя. Слід зазначити, що про безпліддя може йти мова тільки в тому випадку, якщо пара мала статеві контакти більше одного року без оберігання і вагітність не настала.

ЩО ВХОДИТЬ В КОМПЕТЕНЦІЮ РЕПРОДУКТОЛОГА?

Лікар даного напрямку займається усуненням патологій репродуктивної системи, профілактикою такого роду захворювань, працює з сімейною парою на етапі планування дитини.

ЯКІ ХВОРОБИ ЛІКУЄ РЕПРОДУКТОЛОГ?

Репродуктолог займається лікуванням і профілактикою таких захворювань: чоловіче і жіноче безпліддя; порушення менструального циклу і овуляції; спайковий процес у маткових трубах; патологічні процеси в матці; деякі недуги, що передаються статевим шляхом і можуть позначатися на вагітності, зачаття дитини; онкогенний фактор ВПЛ; безпліддя без видимої на те причини. У деяких випадках, крім спостереження у репродуктолога парі або пацієнтові в окремо, може знадобитися консультація у суміжного фахівця – уролога, гінеколога, генетика, імунолога. Репродуктолог

ЯКИМИ ОРГАНАМИ ЗАЙМАЄТЬСЯ РЕПРОДУКТОЛОГ?

В «робочій області гінеколога знаходиться вся репродуктивна система чоловіків і жінок.

В ЯКИХ ВИПАДКАХ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО РЕПРОДУКТОЛОГА?

Консультація у спеціаліста цього профілю обов’язкова, якщо справедливі такі фактори: при порушенні менструального циклу або при його повній відсутності; порушення гормонального фону; синдром первинного безпліддя; передчасне сім’явипорскування; мала рухливість або концентрація сперматозоїдів. Крім цього, консультація у репродуктолога потрібна тим парам, які вирішили зачати дитину, але є деякі проблеми зі здоров’ям. Наприклад, якщо перша вагітність була перервана.

ЯКІ АНАЛІЗИ ПОТРІБНО ЗДАТИ?

Для точного визначення типу захворювання потрібно пройти повне обстеження. Як правило, при підозрі на безпліддя аналізи потрібно здавати обом партнерам, щоб визначити джерело проблеми. У стандартну програму діагностики входить як лабораторні, так і інструментальне дослідження. У перелік лабораторних аналізів входить наступне: здача тесту на рівень гормону щитовидної залози; кров для біохімічного та загального дослідження; тест на рівень гормону надниркових залоз, яєчників. Що стосується інструментальних методів дослідження, то сюди входить наступне: УЗД; спермограма; лапароскопія; генетична діагностика; гістероскопія; біопсія шийки матки та ендометрія; наявність антитіл до сперми; розширена імунограма; трансвагинальная гидролапароскопия. Залежно від стану здоров’я, віку пацієнтів та інших етіологічних факторів, програма діагностики може змінюватися. Нерідко потрібна консультація генетика. Крім цього, лікар-репродуктолог бере до уваги спосіб життя пацієнтів, анамнез, загальну історію хвороби.

ЯК ВЕСТИ СЕБЕ НА ПРИЙОМІ?

Лікар-репродуктолог повинен знати все про спосіб життя, в тому числі і про інтимному сімейної пари. Від правдивості відповідей і дотримання рекомендацій фахівця залежить результативність лікування. Тому слід чесно відповідати на всі питання і дотримуватися рекомендації репродуктолога.

ЯКІ МЕТОДИ ВИКОРИСТОВУЄ?

Методи лікування залежать від самого захворювання і його етіології. Якщо мова йде про безплідді, то крайньою мірою може бути

ЕКО. РЕКОМЕНДАЦІЇ РЕПРОДУКТОЛОГА

Зачати здорову дитину не так просто, як може здатися на перший погляд. Але, якщо дотримуватися деяких правил і планувати цей процес заздалегідь, то все вийде. Лікарі-репродуктологи дають такі рекомендації: мінімум за півроку до можливого зачаття дитини обом партнерам потрібно почати правильно харчуватися, споживати вітаміни; слід повністю відмовитися від куріння і споживання спиртного; якщо вагітність планується після 30 років, краще пройти обстеження у генетика; не рекомендується приймати анальгетики в період овуляції; за рік до планування дитини потрібно відмовитися від прийому протизаплідних таблеток; жінка повинна регулярно проходити обстеження у гінеколога, відвідувати жіночу консультацію; слід нормалізувати масу тіла. Найголовніше — до зачаття дитини, також як і до вагітності, пологах, повинні підходити відповідально обидва партнера. Дотримуючись таких рекомендацій можна зачати здорову дитину.