Круїз вихідного дня: приємно, весело, цікаво!

Найпопулярнішими річковими круїзами були і залишаються так звані круїзи вихідного дня. Любителі річкових подорожей жартома називають їх не інакше як КВД. Але три цих «суворих» букви стосовно до відпочинку на річці завжди несуть радість і задоволення. Тож пропоную круизы выходного дня на теплоходе

Як правило, починаються круїзи вихідного дня в п’ятницю ввечері, а фінішують в неділю. Такий графік дозволяє самарцам, які вже дуже щільно зайняті на роботі, все ж таки викроїти час для відпочинку на теплоході в колі сім’ї чи в більш неформальній компанії, варіанти якої, як Ви самі розумієте, можуть бути абсолютно різними.
Але і відпочиваючі однойменного колишнього урядового санаторію не були в захваті від натовпів рвуться на пляж туристів з теплоходів, і вже з іншого боку учасники круїзів частенько скаржилися на квітучу в розпал сезону воду Жигулівського водосховища і заборони на користування відкритим басейном санаторію.
Давайте швиденько пробіжимося» по цим круїзним стоянок.

Відвідування Саратова передбачає знайомство круїзерів з історичної центральною частиною міста і неодмінну прогулянку першою з’явилася на периферії пішохідній вулиці, раніше носила ім’я Кірова, а нині іменується Німецької. Плюс є варіант проїхатися до Парку Перемоги на Соколовій горі, де крім величного монумента є також досить цікава виставка військової техніки різних поколінь.

Тепер звернемо свій погляд не вниз по Волзі, а вгору. Після кількох років забуття самарські туристичні теплоходи знову почали навідуватися в Ульяновськ. В радянські часи похід до будинок-музей Леніна був обов’язковим пунктом екскурсійної програми. Але сьогодні все інакше, і відвідувати цей об’єкт необов’язково. Хоча тут все залежить від Вашого смаку. Адже можна і просто погуляти завжди чистого і охайного центру Ульяновська, де є, що подивитися.
Йдемо далі вгору по Волзі в Болгари. Коли тутешнє поселення було одним з найбільших на Волзі. Зараз в Болгарах діє дуже цікавий музей під відкритим небом. Гуляючи по ньому, Ви неодмінно відчуєте незримий зв’язок століть. А повертаючись назад, до теплохода, туристи, як правило заглядають ще й на місцевий пляж, щоб освіжитися і зняти втому.

Але, безперечно, найбільш цікавий з найближчих до Самарі волзьких міст — це Казань. Невипадково, саме рейси в столицю Татарстану ось уже протягом ряду років є головним хітом у всіх, без винятку, круїзних компаній нашого міста. Про Казані говорити можна довго. Ще б: адже столиця Татарстану за останні роки дуже сильно змінилася. Зрозуміло, в кращу сторону. Вона і зовні покращала, і, можна навіть сказати, «припудрилась», познайомилась з декількома унікальними туристичними об’єктами. Один тільки місцевий Бродвей — пішохідна вулиця Баумана чого вартий!

Бути в Казані і не прогулятися по ній, не підійти до знаменитого «пупка» (на ньому вказано відстань до найбільших міст світу) — це, як кажуть, себе не поважати. А є ж ще і знаменитий казанський кремль мечеті Кул Шаріф, парк 1000-річчя, світло-музичний фонтан поруч з озером Кабан… загалом, в Казані є, що подивитися. Так що, якщо Ви ще не були в цьому місті після ювілейних урочистостей, з’їздити однозначно варто!
В цьому році, зауважимо, у розкладах самарських туроператорів з’явилися і короткі круїзи вихідного дня до міста повертаються після довгих років забуття до прийому туристів. Мова про Хвалинську, Сизрані, Сенгилее. Вони, звичайно, не такі красиві і масштабні, як Казань або Саратов, але адже і у російській «глибинці» є своя принадність, свою чарівність…
Втім, який би з названих вище маршрутів Ви в підсумку не вибрали, напевно відпочинок на річці Вам сподобається. Адже крім знайомства з новими містами і купання у Волзі, безпосередньо на борту теплоходів і запальні дискотеки, і відмінне харчування, і хороша приємна компанія. А за бортом — красиві, плавно змінюють один одного пейзажі нашої прекрасної і такої мальовничої влітку Волги!..