Гриби грузді — прикраса столу

Гриби грузді відносяться до сімейства Сыроежковых. Їх так назвали, тому що вони ростуть купами або сім’ями. Але, деякі вважають, що свою назву вони отримали з-за своєї увесистости і масивності. Адже вони важче і щільніше інших грибів.Рекомендую почитати про лікувальні властивості Веселки

Груздь має кілька різновидів: жовтий, справжній, осиковий, чорний, перцевий, дубовий. Самим смачним вважається груздь справжній, який має кремово-жовтий або білий капелюшок.
Росте гриб на півночі Росії, на Поволжі, в Сибіру, на Уралі, у Білорусії й в деяких європейських країнах.

Збирати гриби можна в серпні і вересні. Оптимальна температура для груздя це десять градусом на поверхні грунту. Вони з’являються після частих дощів. Якщо дощі були дуже сильні, то після появи можуть відразу зникнути.
Груздь застосовується для різних домашніх заготовок. На Заході про це грибі майже нічого не знають, і вважають його неїстівним.

На Русі гриби грузді відомі дуже давно, і за своїми якостями вважаються найкращими. В російській традиційній кухні, грузді є самими знаменитими. Так, в Сибіру, кілька століть люди збирали тільки грузді. В більшості випадків їх засолюють, перед цим добре вимочують. Вони прославилися за рахунок особливого аромату. Грузді набувають голубуватий відтінок в готовому вигляді.

Витяжки з даного гриба використовують при жовчнокам’яній і сечокам’яній хворобі, а також ниркової недостатності. Лікарські засоби, які одержують з груздя, допомагають у лікуванні туберкульозу. Груздь дуже корисний для людей, які страждають на діабет, оскільки він не підвищує рівень цукру в крові. Гриб допомагає лікування легенів і шлунка.

Під час збирання грибів потрібно бути уважним, так як він схожий на молочні судини звичайний. Він має специфічний пряний запах. Але, не дивлячись на такий приємний запах. Його вживання може призвести до розладу шлунку. Деякі люди сушать його, потім подрібнюють в порошок, а потім використовують як прянощі в невеликих кількостях.

Слід зазначити, що в цьому випадку отруйні речовини не руйнуються. Також існує ще і молочні судини камфорний. Тільки от його в їжу не можна вживати ні в якому вигляді.
Цікавий той факт, що з великої кількості грибів у російських прислів’ях згадується саме груздь.
Перед тим, як варити грузді, їх слід обов’язково вимочувати в холодній воді. Гриби вимочуються протягом доби, але можна і всього кілька годин, якщо постійно міняти воду. Варяться гриби не більше двадцяти хвилин.