Аллергия на пыль

11-15-2016

allergiya-na-pyl

Як би ретельно ми не прибирали хати, невелику кількість пилу залишиться. Для людей, які страждають цією недугою, прибирання може перетворитися на справжню муку.Читайте більш детальніше Аллергия на пыль
Алергічні реакції розвиваються не тільки на самі пилові частинки, але і на дрібні частинки пуху, вовни домашніх тварин, фарбу, ну і звичайно, віруси і бактерії.
Крім цих речовин в домашнього пилу можуть перебувати дрібні пилові кліщі, яких не можна помітити неозброєним оком. Вони є сильним алергеном для багатьох людей. У тих, хто не сприйнятливий до цих речовин, алергія на звичайну пил майже не зустрічається.

свербіж у носі, симптоми алергії

Статистика Всесвітньої Організації охорони Здоров’я стверджує, що 40% людства мають алергію на домашній пил. Симптоми алергії на домашній пил трохи схожі з простою застуду:
• Кашель
• Чхання
• Сльозоточивість
• Почервоніння очей
• Свербіж у носі
• Рідкісні напади задухи
• Астма
Сезонність захворювання не виділяється, що дозволяє відрізнити алергію від ГРЗ. При тривалому перебуванні на свіжому повітрі, поза квартири – симптоми поступово загасають.

Лікування алергії домашню на пил

Як відомо, чарівних таблеток від алергії ще не винайшли. Але не все так погано. Всі симптоми алергії на пил можна повністю усунути з допомогою сучасної фармакології, а сучасні побутові прилади дають можливість уникнути контакту з алергеном.
Курс комплексного лікування призначає лікар – алерголог. Він призначить симптоматичні препарати і препарати для підвищення вашого імунітету. Самолікування – ніщо. Ви ризикуєте погіршити проблему. В кращому випадку – ви просто не досягнете результату. Те, що ви можете зробити – так це тільки захистити себе від недоброї пилу – алергену. Як це зробити – читайте нижче.

Профілактика

профілактика алергії на домашній пил

Найкращі ліки від хвороби – це його профілактика. Що необхідно зробити, щоб не виникало алергічної реакції на пил?
1. Постільні приналежності – матрац, подушки, пледи та інше – замінити синтетикою.
2. Прибрати або замінити всі пилозбірники: килими дуже ретельно вичистити і пилососити частіше. Якщо це можливо – взагалі їх прибрати. Фіранки міняємо на жалюзі, м’які тканинні крісла і дивани на нові шкіряні.
3. Бібліотека – це добре, але саме там можна зустріти найбільше пилу. Тримати вдома багато книг алергіку – не варто. Якщо у вас велика бібліотека, і ви не хочете від неї позбавлятися перемістіть книги в захищене місце, куди пил потрапити не може, попередньо очистивши їх.
4. Провітрювати квартиру необхідно в будь-який час року і як можна частіше.
5. Використовувати спеціальні очищувачі повітря, або кондиціонери.
6. Вологе прибирання – запорука здоров’я. Пилососити і мити підлогу потрібно ще частіше. Кожен день слід протирати всі поверхні в будинку вологою ганчіркою. Звичайний пилосос піднімає деяку кількість пилу в повітря і вона довго не осідає, тому краще придбати спеціальні моделі з вбудованими фільтрами і зволожувачами.
7. Якщо ви живете в квартирі з вікнами і балконом виходять на дорогу – краще змінити місце проживання. Постійний пиловий потік, що викликає алергічну реакцію не дасть вам спокійно жити.
8. Взимку, слід зволожувати повітря, так як із-за неможливості частого провітрювання, він стає нестерпно сухим. Як це робити? Акваріум з рибками і кімнатні рослини – природні зволожувачі. Можна використовувати метод наших бабусь: мокрі простирадла розвісити на батареї, коли волога випарується – повторити процедуру. Сьогодні на технічному ринку можна придбати спеціальні зволожувачі повітря.

Пам’ятайте про провокують чинники, стресах. Не нехтуйте правилами профілактики, адже краще алергію на пил попередити, ніж лікувати її.